تلفن: ۳۳۲۸۷۰۰۴ ۰۲۱ | مدیر فروش: ۰۹۱۲۱۷۹۱۴۸۹ | info@orako.ir | سایت چوبفروشان ، خ صنوبر یکم ، پ 2737
با ما در ارتباط باشید
 • نماشا
 • تماشا
 • آپارت
سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب یک پوشش است که برای سقف اصلی در نظر گرفته میشود که علاوه بر زیبایی میتوان تاسیسات و سیم کشی سقف را زیر آن پوشش داد. در واقع سقف کاذب عیوب سقف اصلی ساختمان را برطرف می کند. سقف کاذب با استفاده سازه به سقف اصلی و دیوار های اطراف آن متصل می شود.

سقف کاذب امروزه در تمامی خانه های مدرن استفاده شده است که عایق خوبی برای صوت و حرارت و همچنین زیبایی بیشتر در دکوراسیون می باشد. ساخت و طراحی این نوع سقف میتواند طبق سلیقه مشتریان باشد و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.یکی از قابلیت های آن این است که می توان در آن از نور پردازی های متنوعی استفاده نمود که این موضوع در دکوراسیون داخلی ساختمان ها تاثیر بسزایی دارد.

سقف های کاذب نه تنها در سالن های اصلی استفاده می شود بلکه در حمام و سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود و در برابر نفوذ آب و رطوبت نیز بسیار مقاوم است. در  این نوع سقف ها از تایل های PVC استفاده می شود. این نوع سقف را از مصالح بسیار سبک می سازند که در زمین لرزه های شدید هم مقاومت داشته باشند. این نوع سقف ها از گچ ، چوب ، آهن ، PVC ، آلومینیوم و این قبیل مصالح است.

"<yoastmark

سقف کاذب رابیتس

رابیتس نوعی از ورق های مشبک است که از جنس گالوانیزه است. رابیتس در دو نوع برجسته و مسطح است. سازه سقف رابیتس از نبشی و میلگرد و ورق های مشبک گالوانیزه تشکیل می شود. از مزایای این نوع سقف میتوان به سرعت اجرای بالای آن اشاره نمود و همچنین دسترسی به مصالح آن بسیار آسان است.که البته معایبی نیز دارد که می توان به مصرف زیاد گچ در آن و وزن بالای آن اشاره کرد

سقف کاذب کناف

سقف  کناف در اکثر ساختمان های امروزی به چشم می خورد که در دو نوع سقف یکپارچه و  مشبک وجود دارد که روش ساخت این دو نوع سقف کاذب کمی با هم متفاوت است. در سقف یکپارچه از زیر سازی فولادی استفاده میشود که سبک وزن نیز می باشد و با قیمت های ارزان نیز عرضه می شود و نیاز به رنگ کردن ندارد.

سقف کاذب کناف

سقف کاذب گچی

جنس این سقف از آلمینیوم است و پنل های آماده ی گچی در آن قرار می گیرد.

در این مدل سقف می توان قطعات گچی را تعویض کرد و تنوع بیشتری به آن داد و هر زمان که بخواهیم دکوراسیون ساختمان را با آن تغییر دهیم.این نوع در برابر حریق مقاوم است و در رابر زلزله نیز ایمن می باشد.

سقف کاذب گچی

سقف آکوستیک

برای ساخت این سقف از مصالحی مانند پلاک های چوبی و گچی، ورقه های مقوایی فشرده و پارچه چین دار استفاده می شود. از مزایای این سقف می توان به سادگی، عایق صوتی و ضد حریق بودن و قیمت ارزان اشاره نمود. از این نوع سقف در مکان هایی مانند سینما و سالن های کنفرانس استفاده می شود.

قیمت سقف کاذب

سقف کاذب دارای انواع مختلفی است که با توجه به تفاوت نوع آن ها ، قیمت آن ها نیز متفاوت است. در بین انواع نام برده شده ، امروزه سقف کناف بیشترین استفاده را در ساختمان ها و پروژه های مختلف دارد که با توجه به وجود نمایندگی های بسیاری که در سرتاسر کشور وجود دارد می توان با تماس و مشاوره ی تلفنی و یا حضور در نمایندگی ها از قیمت انواع آن مورد نیاز مطلع شد.

سقف کاذب به عنوان یک پوشش برای سقف اصلی در نظر گرفته می شود. این پوشش نه تنها زیبایی سقف را دو چندان می کند، بلکه با استفاده از آن می توان تاسیسات و سیم کشی ها را پوشش داد و دغدغه مخفی نگه داشتن آنها را رفع نمود. سقف کاذب نوعی سقف ثانویه برای ساختمان محسوب می شود که در پایین سقف اصلی نصب می شود و عیوب آن را برطرف می سازد.
این سقف به سقف اصلی و دیوارهای اطراف متصل می گردد و سازه اصلی بار آن را تحمل می کند. سقف کاذب برای عایق نمودن سقف در برابر صدا و حرارت، اجرای نورپردازی های دکوراتیو و پوشش سیم های تاسیسات کاربرد دارد و در اکثر خانه های امروزی می توان نمونه های مختلف آن را مشاهده کرد.
این سقف ارتفاع اتاق را کاهش می دهد، به همین منظور برای جلوگیری از ایجاد فضایی محدود و تنگ آن را لزوما دیوار به دیوار اجرا نمی کنند. امروزه با خلق ایده های جدید، طرح های متنوعی برای سقف کاذب ارائه می شود که می توان با توجه به سلیقه و دکوراسیون مورد نظر آن ها را انتخاب نمود.
طراحی سقف های کاذب از جمله جذاب ترین موضوعات در معماری می باشد. با استفاده از این نوع سقف ها می توان تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی به وجود آورد. این سقف ها با طراحی های منحصر بفرد و جذاب دکوراسیون را زیباتر نشان می دهند و جلوه ای متفاوت به آن می بخشند. از قابلیت های ویژه سقف کاذب این است که می توان در آن نورپردازی انجام داد و فضایی دکوراتیو و دلنشین به نمایش گذاشت.
گاهی سقف کاذب برای تاکید بر یک نقطه از منزل مانند میز نهارخوری اجرا می شود که این کار ایده ای بسیار جالب و چشمگیر است. این سقف یکنواختی فضا را از بین می برد و آن را به مرکز توجه تبدیل می کند. از سقف کاذب نه تنها برای پوشش سقف اتاق بلکه برای سقف حمام و سرویس بهداشتی نیز استفاده می شود.
سقف هایی که در این قسمت از خانه نصب می شوند اصولاً ضد آب هستند و مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارند. سقف کاذبی که برای مکان های مرطوب کاربرد دارد، از PVC ساخته می شود.
این نوع سقف پوشش جدید است که امروزه اکثر افراد به آن گرایش پیدا کرده اند و برای دکوراتیو نمودن منزل خود از آن استفاده می نمایند. این سقف جایگزین مناسبی برای گچ کاری محسوب می شود و سازه آن به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می گردد.
سقف ها را با مصالح بسیار سبک می سازند و فریم آن را به دیوارهای مجاور متصل می کنند تا هنگام وقوع زلزله در اثر تکان های شدید منجر به تخریب دیوار نشود. جنس این سقف از PVC، آهن، گچ، چوب، فلز، طلق، آلومینیوم، آهن، کامپوزیت، صفحات فلزی روکش دار و یا ترکیبی از این متریال ها می باشد.
مزایا استفاده از سقف کاذب
سقف ها قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان تر خواهد بود.
این سقف نقش بسیاری در جذب صدا دارد بنابراین از انتقال سر و صدا بین طبقات جلوگیری می کند.
تعمیر سقف کاذب آسان است.
این سقف لوله ها و سیم کشی های رد شده در سقف اصلی را پوشش می دهد.
اجرای سقف کاذب نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد زیرا از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کند.
با استفاده از این نوع سقف می توان نورپردازی های بسیار زیبا در فضای مورد نظر اجرا نمود.
اگر سقف کاذب درست اجرا شود، می تواند مصرف سوخت در ساختمان را به حداقل برساند.
نصب عایق های حرارتی و اجرای سقف کاذب بدون هیچ نوع درز می تواند انتقال حرارت را کاهش دهد.
معایب استفاده از سقف کاذب
سقف کاذب ارتفاع اتاق را کمی کاهش می دهد زیرا در زیر سقف اصلی نصب می شود.
عمر این نوع سقف کوتاه است و نیازمند مراقبت می باشد.
این سقف بعد از چند سال غبار گرفته و رنگ پریده می شود.
مقاومت و استحکام این سقف مانند سقف اصلی نیست و در برابر حوادث طبیعی امکان تخریب آن وجود دارد.

سقف کاذب به عنوان یک پوشش برای سقف اصلی در نظر گرفته می شود. این پوشش نه تنها زیبایی سقف را دو چندان می کند، بلکه با استفاده از آن می توان تاسیسات و سیم کشی ها را پوشش داد و دغدغه مخفی نگه داشتن آنها را رفع نمود. سقف کاذب نوعی سقف ثانویه برای ساختمان  محسوب می شود که در پایین سقف اصلی نصب می شود و عیوب آن را برطرف می سازد.

 

این سقف به سقف اصلی و دیوارهای اطراف متصل می گردد و سازه اصلی بار آن را تحمل می کند. سقف کاذب برای عایق نمودن سقف در برابر صدا و حرارت، اجرای نورپردازی های دکوراتیو و پوشش سیم های تاسیسات کاربرد دارد و در اکثر خانه های امروزی می توان نمونه های مختلف آن را مشاهده کرد.

 

طراحی سقف های کاذب از جمله جذاب ترین موضوعات در معماری می باشد. با استفاده از این نوع سقف ها می توان تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی به وجود آورد. این سقف ها با طراحی های منحصر بفرد و جذاب دکوراسیون را زیباتر نشان می دهند و جلوه ای متفاوت به آن می بخشند. از قابلیت های ویژه سقف کاذب این است که می توان در آن نورپردازی انجام داد و فضایی دکوراتیو و دلنشین به نمایش گذاشت.

گاهی این نوع سقف برای تاکید بر یک نقطه از منزل مانند میز نهارخوری اجرا می شود که این کار ایده ای بسیار جالب و چشمگیر است. این سقف یکنواختی فضا را از بین می برد و آن را به مرکز توجه تبدیل می کند. از سقف کاذب نه تنها برای پوشش سقف اتاق بلکه برای سقف حمام و سرویس بهداشتی نیز استفاده می شود.

سقف هایی که در این قسمت از خانه نصب می شوند از خاصیت ضد آب بهره مند میباشند  و  دوام بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارند.همچنین اینوع سقفهای کاذب که برای مکان های مرطوب کاربرد دارند، از PVC ساخته می شوند.

نوعی پوشش جدید است که امروزه اکثر افراد به آن گرایش پیدا کرده اند و برای دکوراتیو نمودن منزل خود از آن استفاده می نمایند. این سقف جایگزین مناسبی برای گچ کاری محسوب می شود و سازه آن به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می گردد.

مزایا استفاده

 • سقف کاذب قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان تر خواهد بود.
 • این سقف نقش بسیاری در جذب صدا دارد بنابراین از انتقال سر و صدا بین طبقات جلوگیری می کند.
 • تعمیر سقف کاذب آسان است.
 • این سقف لوله ها و سیم کشی های رد شده در سقف اصلی را پوشش می دهد.
 • اجرای سقف کاذب نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد زیرا از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کند.
 • با استفاده از سقف کاذب می توان نورپردازی های بسیار زیبا در فضای مورد نظر اجرا نمود.
 • اگر سقف کاذب درست اجرا شود، می تواند مصرف سوخت در ساختمان را به حداقل برساند.
 • نصب عایق های حرارتی و اجرای سقف کاذب بدون هیچ نوع درز می تواند انتقال حرارت را کاهش دهد.

  انواع سقف

 • سقف کاذب رابیتس

سقف رابیتس یکی از رایج ترین انواع سقف کاذب است. رابیتس نوعی ورق مشبک از جنس گالوانیزه است که توسط سیم آرماتوربندی به شبکه فرعی وصل می گردد. رابیتس در دو نوع برجسته و مسطح ساخته می شود که نوع برجسته آن برای دهانه های بزرگ و نوع مسطح آن برای دهانه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

سازه سقف رابیتس متشکل از نبشی، میلگرد و لایه رویه (ورق های مشبک گالوانیزه) است. از مزایای این نوع سقف می توان به دسترسی آسان به مصالح، طرح پذیری متنوع و سرعت اجرای مناسب آن اشاره نمود. این سقف علاوه بر مزایای نام برده شده دارای معایبی نظیر مصرف زیاد گچ، وزن زیاد، سرعت اجرای پایین و محدودیت آب و هوایی هنگام گچ کاری می باشد.

 

اراکو نام کارخانه های صنعتی است که در زمینه محصولات دکوراتیو مانند کف پوش ، دیوار پوش ، سقف کاذب و پارکت فعالیت دارد.

این مجموعه زمینه تولید ، واردات ، پخش محصولات دکوراتیو و طراحی و اجرا پروژه های مربوط به دکوراسیون داخلی فعال میبیاشد.

واحد طراحی و اجرا طبق روش های روز معماری در پروژه های اداری  تجاری  ورزشی  بیمارستانی  مسکونی با دارا بودن تیم های نصب حرفه ای آماده خدمت رسانی میباشد.

تولید کننده مصنوعات چوبی و ام دی اف ، کابینت آشپزخانه ،پارتیشن و میزهای اداری و دکورهای فروشگاهی

تامین انواع دیوارپوش ، سقف کاذب ، پارکت ، کفپوش به صورت عمده و خرد (کلی و جزئی) فقط از طریق تماس با شماره تلفن دفتر مرکزی فروش ۷۰۰۴ ۳۳۲۸ ۰۲۱ و مدیر فروش ۰۹۱۲۱۷۹۱۴۸۹ انجام میپذیرد همچنین میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی محصولات بروز ما و آموزش های نصب را دنبال کنید

 

پاسخی بگذارید

دیدگاه

*